Bizon autoservis Dasný – České Budějovice

Rychlé objednání do servisu online

5 minut jízdy z Českých Budějovic

Moderní autodílna s profi vybavením

Jak do Bizona?

Důvody pro přezutí na zimní pneumatiky v České republice

Přezutí na zimní pneumatiky v České republice je zákonnou povinností a také rozumným krokem pro zajištění bezpečnosti a spolehlivosti během zimních měsíců. Zimní pneumatiky nabízejí vylepšenou trakci, ovladatelnost a snižují riziko nehod na kluzkých silnicích. Zde jsou čtyři důvody, proč je to v České republice důležité.

Zákonodárný požadavek

V České republice existuje zákon, který stanovuje povinnost používat zimní pneumatiky ve vhodném období. Tato povinnost platí od 1. listopadu do 31. března, a to i v případě, že na silnicích není sníh ani led. Dodržování tohoto zákona je důležité nejen z hlediska bezpečnosti, ale také kvůli předpisům a pokutám, které mohou být uloženy za nedodržení této povinnosti.

Zlepšená trakce a ovladatelnost

Zimní pneumatiky jsou speciálně navrženy pro zimní podmínky, jako jsou sníh, led a nízké teploty. Mají měkčí směs gumy a vzorek, který zajišťuje lepší přilnavost a trakci na kluzkých površích. To znamená, že vozidlo bude lépe ovladatelné a bude mít lepší schopnost brzdění a zatáčení ve srovnání s letními pneumatikami. To je zvláště důležité na českých silnicích, které mohou být v zimě kluzké a náročné.

Bezpečnost a snížení rizika nehod

Používání zimních pneumatik v zimní sezóně výrazně zvyšuje bezpečnost na silnicích. Zimní pneumatiky zlepšují přilnavost, snižují brzdnou dráhu a minimalizují riziko smyku. To pomáhá snížit riziko nehod a zranění jak pro řidiče, tak pro ostatní účastníky silničního provozu.

Doporučení výrobců a odborníků

Výrobci pneumatik a odborníci v oblasti dopravy jednohlasně doporučují používat zimní pneumatiky v zimních podmínkách. Je to základní opatření, které každý řidič může udělat pro bezpečnost a pohodu na silnicích. Používání zimních pneumatik je důležitou součástí preventivní údržby vozidla.

Pamatujte, že přezutí pneumatik je nejen povinností, ale také projevem odpovědnosti vůči sobě i ostatním účastníkům silničního provozu.