Bizon autoservis Dasný – České Budějovice

Rychlé objednání do servisu online

5 minut jízdy z Českých Budějovic

Moderní autodílna s profi vybavením

Jak do Bizona?

Svolávací akce – co to je a do kterého autoservisu se v Českých Budějovicích vydat

Svolávací akce je proces, při kterém automobilka vyzývá majitele vozidel, aby se dostavili do servisu kvůli opravě nebo úpravě určitých součástí či systémů vozidla. Tyto akce jsou vyhlašovány v případě, že byla zjištěna chyba nebo závada, která může ohrozit bezpečnost, zdraví nebo životní prostředí. 

Svolávací akce lze dohledat v evropském informačním systému RAPEX nebo na stránkách www.svolavacky.cz. Doporučuje se alespoň dvakrát ročně kontaktovat autorizovaný servis a dotázat se na probíhající svolávací akce či servisní kampaně, k tomu postačí VIN kód vozidla.

Různé typy svolávacích akcí se mohou týkat různých součástí a systémů vozidla. Příčiny svolávacích akcí mohou být méně závažné, jako například špatně přilepený zadní spoiler, nebo závažnější, jako pronikání vlhkosti do motoru, vadné vidlice zavěšení, problematické airbagy, závadná kabeláž, závada na pojistce palivové nádrže nebo kapota, která se může sama za jízdy otevřít. Nejčastější důvody pro svolávací akce zahrnují problémy s motorama, riziko požáru, závady airbagů a problémy s brzdami.

Tyto důvody mohou být způsobeny různými faktory, jako je technická složitost moderních automobilů, vysoký konkurenční tlak, který nutí automobilky uvádět na trh nové modely ve stále kratším čase, a složitější kontrola kvality v důsledku přesouvání výroby na globální dodavatele.

Jak je svolávací akce zorganizována

Organizace svolávací akce probíhá v několika krocích. Nejprve automobilka identifikuje problém nebo závadu, která ohrožuje bezpečnost, zdraví nebo životní prostředí. Poté vyhodnotí rozsah problému a rozhodne se pro svolávací akci.

Automobilka poskytne seznam výrobních čísel dotčených vozidel Centru služeb Ministerstva dopravy, které vyhledá majitele automobilů v Registru vozidel. 

Ministerstvo dopravy nebo automobilka informuje majitele vozidel o svolávací akci prostřednictvím dopisu, který obsahuje informace o tom, kam a kdy se mají dostavit na opravu či kontrolu. 

Kolik stojí oprava v rámci svolávací akce?

Svolávací akce jsou pro majitele vozidel zdarma. Opravy v rámci svolávacích akcí jsou provedeny pro zákazníky bez nákladů na materiál a práci.

Je oprava v rámci svolávací akce povinná?

Dostavit se k opravě v rámci svolávací akce není povinné. Odmítnutí svolávací akce může ale vést ke ztrátě záruky na komponenty, kterých se akce týká. Majitel vozidla přebírá při odmítnutí zúčastnit se svolávací akce veškerou právní zodpovědnost. 

Do kterého servisu na svolávací akci v Českých Budějovicích?

Opravy v rámci svolávacích akcí jsou poskytovány autorizovaným servis příslušné značky. V Českých Budějovicích poskytuje služby autorizovaného servisu například CB Auto České Budějovice (autorizovaný servis značek VW, SEAT, ŠKODA, VW Užitkové vozy, MAZDA, KIA), CITY CAR a.s. (autorizovaný servis pro různé značky), MNC auto a.s. (autorizovaný servis vozů značky Opel), ACR Auto, a.s.(autorizovaný servis vozů značky BMW), Porsche České Budějovice (autorizovaný servis značek Volkswagen, Škoda, Audi, Volkswagen užitkových vozů a Porsche) aj.

Poskytuje Bizon servis služby autorizovaného servisu?

Ne, Bizon servis není autorizovaným servisem. Bizon servis je autoservis nezávislého typu, tzn. nespolupracuje s žádným výrobcem automobilů. 

Mohu přijet do autoservisu Bizon na svolávací akci v rámci Jihočeského kraje?

Ne, odstranění závady, pro kterou byla svolávací akce svolána, je odpovědností příslušného autorizovaného servisu. Majitel vozidla svolaného v takové akci musí kontaktovat nejbližší autorizovaný servis nebo vyčkat, až bude kontaktován automobilkou nebo Ministerstvem dopravy formou dopisu.